ВИСТАВКОВІ ЗАЛИ І ЦЕНТРИ В УКРАЇНІ

Тентові конструкції компанії «AMBIENCE» ()

Компанія «Ambience» (Одеса) пропонує продаж та оренду швидко-збірних конструкцій у Львівській області - для проведення виставок, ярмарків, конференцій, урочистостей, спортивних змагань тощо. Площа до 2000 кв. м. Технічна підтримка, монтаж за найкоротші терміни на будь-якій поверхні, оренда виставкових стендів, усе необхідне обладнання. Друк реклами на тенти. Установка сезонних майданчиків (кафе, ресторанів), спортивних споруд, складів та ін.

Читати далі...

ВИСТАВКОВИЙ ЗАЛ ТОРГОВЕЛЬНО-РОЗВАЖАЛЬНОГО ЦЕНТРУ «ПОДОЛЯНИ» ()

Плануючи масштабний захід у центрі Тернополя, зверніть увагу на один із найбільших концерт-холів західної України, здатний вмістити 250-800 осіб. Загальна площа - 1300 кв. м. Є гримерки, сцена. Концерт-хол дозволить провести виставки, ярмарки, танцювальні та будь-які спортивні змагання, а також school party, випускні вечірки, весілля. Працюють кондиціонери. Якість заходів підтримується професійним звуковим і світловим обладнанням, доступний Wi-Fi. Поруч кафе, ресторани, льодова арена, кінотеатр тощо.

Читати далі...

Виставкові центри (комплекси) в Україні. Умовна класифікація порталу «Зали»

Розвиток української економіки неможливо уявити собі без виставково-ярмаркової діяльності, яка своєю чергою нерозривно пов'язана з туристським і готельним бізнесом (так званим діловим туризмом).

Міжнародні та всеукраїнські виставки, регіональні виставки, місцеві виставки-продажі, торгові ярмарки – ось короткий перелік найбільш поширених форматів виставково-ярмаркових заходів в Україні. Кожна з цих подій однозначно потребує пристосованого для таких потреб приміщення, яке зазвичай називається «виставковий центр», «виставковий комплекс» або «виставковий зал». Виставки відбуваються регулярно, тому під стійкий попит практично у всіх містах України були побудовані сучасні виставкові центри. Великі міста, такі, як Київ, Донецьк, Харків, Одеса, Запоріжжя та ін. мають навіть не по одному, а по два-три сучасних спеціалізованих виставкових комплексів. Якщо провести умовну класифікацію виставкових центрів, то всі виставкові комплекси можна умовно розділити за схожими параметрами на кілька груп.

Отже:

До першої групи ми б віднесли сучасні спеціалізовані виставкові центри, які спочатку проектувалися і будувалися під потреби виставкового бізнесу. Зазвичай виставкові центри з першої групи розташовані в місцях із гарним транспортним сполученням і мають великі виставкові площі в закритих павільйонах та на прилеглій відкритій території. У цих комплексах є додаткові приміщення (конференц-зали) для організації конференцій, семінарів, майстер-класів, а також усе необхідне обладнання. Приклади таких центрів: Міжнародний виставковий центр на Броварському проспекті в Києві; виставковий комплекс «КиївЕкспоПлаза» на вул. Салютній, «Козак Палац» у Запоріжжі, «Радмир Експо Хол» у Харкові та ін.

До другої групи ми б віднесли всі спеціалізовані виставкові центри, побудовані ще за радянських часів. Різницю між першою і другою групами ми б визначили образно, як різницю між автомобілем «Волга ГАЗ-24» і, наприклад, автомобілем «Мерседес». І на тому, й на іншому можна їхати, тільки от відмінності у поїздці та швидкості істотні. Приклад такого комплексу – колишній ВДНГ у Києві.

До третьої групи виставкових центрів можна віднести всі публічні будівлі з великими залами (холами): спеціальні виставкові зали при Торгово-промислових палатах, Палаци Спорту та спортивні комплекси, стадіони, Палаци культури, зали навчальних і проектних інститутів, зали великих готельних комплексів, зали великих підприємств, театральні зали і холи, цирки, зали, побудовані на базі колишніх виробничих приміщень. За типовими прикладами далеко ходити не треба: у кожному великому місті є Палац спорту (буває, що й не один), який інтенсивно працює як виставковий центр. В Одесі виставки успішно відбуваються на Морвокзалі, у Сімферополі – у Палаці Культури Профспілок, у Ялті – в готелі «Ялта-Інтурист», в Чернігові – у виставковій залі Чернігівської ТПП, у Дніпропетровську – в оперному театрі, у Львові – у Палаці мистецтв, у Києві – в цирку і в Планетарії, у Донецьку – в залі Інституту Пластмас. Та Ви й самі успішно можете продовжити цей перелік...

До четвертої групи виставкових комплексів логічно було б віднести всі відкриті майданчики в містах і селищах. У кожному місті знайдеться «лобне місце», де регулярно проводяться виставково-ярмаркові заходи. Яскравий приклад – вулиця Хрещатик у Києві, вулиця Дерибасівська в Одесі, парк ім. Шевченка в Тернополі, Сорочинський ярмарок у Полтавській області та ін. Цікаво те, що і в Україні, як і в США, почалося використання для виставкової діяльності спеціально обладнаних трейлерів, для яких, загалом, окрім майданчика, більше нічого й не потрібно. «Начинка» трейлера дозволяє розгортати і згортати необхідну експозицію щонайшвидше.