Концертні та Кіноконцертні зали

КОНЦЕРТНИЙ ЗАЛ ТОРГОВЕЛЬНО-РОЗВАЖАЛЬНОГО ЦЕНТРУ «ПОДОЛЯНИ» ()

У центрі Тернополя надається один із найбільших концерт-холів західної України, загальною площею 1300 кв. м, що дозволяє вмістити 250-800 осіб. Є сцена і гримерки. Можуть проводитися наймасштабніші заходи: від показів мод до спортивних змагань, концертів. Також можливе проведення виставок, ярмарків, випускної вечірки, весілля, school party. Концерт-хол оснащений професійним світловим і звуковим обладнанням, є Wi-Fi. Крім того, до Ваших послуг банкетний зал площею 220 кв. м на 100-150 місць, ресторани, кафе. Захід урізноманітнюють льодова арена, кінотеатр, боулінг-більярд клуб тощо.

Читати далі...

Концертні та кіноконцертні зали

Концертний/кіноконцертний зал – велике крите приміщення, де проводяться урочисті заходи, концерти, церемонії нагороджень, банкети та покази кінострічок. Головною функцією такого приміщення є культурне збагачення гостей закладу. Традиційно концертні зали повинні вміщувати досить багато посадочних місць, щоб виконувати функцію масових заходів, та існують і невеликі зали - все залежить від масштабу подій, які там будуть проводитися. Деякі сучасні концертні зали передбачають проведення спортивних змагань, наприклад, з боксу.

Перші зали цього типу з'явилися тільки на початку XIX століття, а до цього культурні події проводилися в церквах, салонах, палацах, приватних будинках, театрах. Сьогодні як концертні зали також використовують різні Палаци культури, піонерів, офіцерів, спортивні комплекси (у Києві це Палац спорту, Палац Україна) і т.д. Такі приміщення відіграють найважливішу роль для організації виступів вітчизняних та закордонних музикантів.

У концертних залах, як і в театрах, зазвичай є фойє, гардероб і буфет. Сучасний зал повинен бути обладнаним необхідною для проведення заходів технікою: відео- та аудіоапаратурою, освітлювальними приладами, а у випадку з кіноконцертним залом мати всі можливості для показу фільмів - кіноапаратура, екран та ін. Конструкція приміщення повинна бути побудованою у такий спосіб, щоб звук зі сцени або трибуни добре поширювався в будь-яку точку глядацького залу. Також бажаним для будівлі має стати спільна естетика, несподівані або традиційні дизайнерські рішення, зручність і м'якість крісел у залі.

У світі є безліч концертних залів, які набули всесвітньої популярності і постійно на слуху: віденський «М’юзік-ферайн», «Карнегі-хол» у Нью-Йорку, «Альберт-хол» у Лондоні, «Шайо» в Парижі, «Консертгебау» в Амстердамі, зали Берлінської, Варшавської, Мюнхенської філармоній та ін.

Знаменитий концертний зал Великобританії – Альберт-хол – був побудований у XIX столітті. Щорічно тут відбуваються 350 заходів всесвітнього масштабу, концерти класичної та сучасної музики, виступи оперних і балетних труп. Саме тут проводилися виступи легендарних груп The Beatles, Led Zeppelin, Deep Purple, Pink Floyd, The Who, Genesis, ABBA та інших, конкурс «Євробачення - тисяча дев'ятсот шістдесят вісім». У цьому залі навіть знімалася одна зі сцен фільму «Людина, яка забагато знала», а ще тут проводяться екскурсії для туристів.

У тому ж столітті, що й «Альберт-хол», був побудований «Карнегі-хол», який знаходиться в престижному районі Нью-Йорка – Мангеттені. Названий концертний зал на честь Ендрю Карнегі, який фінансував споруду. У цьому залі відбулися всесвітньо відомі прем'єри класичної музики - творів Ріхарда Штрауса, Сергія Рахманінова, Чарлза Айвза та інших. Також у цьому залі відбуваються виступи виконавців сучасної музики.

Амстердамський зал «Консертгебау» будувався протягом декількох років – з 1883 по 1888 рр. Цей концертний зал був відкритий концертом зі творів Бетховена, Баха, Вагнера, Генделя. Пізніше у «Консертгебау» дебютував однойменний оркестр, який отримав тут постійну прописку.